Kiedy w 2020 roku powstał projekt Zróbmy to razem dla Pszczół! szukałam Fundacji, którą mogłabym wesprzeć swoimi działaniami. Dwie bardzo duże Fundacje odmówiły mi, co do dzisiaj jest dla mnie zagadką dlaczego. Oczywiście otrzymałam odpowiedz “nie zajmujemy się pszczołami” i “nie mam ludzi do pomocy”. Żadna z tych odpowiedzi nie była dla mnie satysfakcjonująca, bo po pierwsze pszczoły są najważniejsze i ich ochrona jest niezbędna, a co do wsparcia, to całą akcję ogarnęłam sama, więc obyło się bez ludzi do pomocy, których nie było, a przecież to ja chciałam pomóc. No cóż obie Fundacje mocno straciły w moich oczach i uleciało całe moje ślepe wpatrzenie w ich działania. Tak więc zrobiłam jak zawsze po swojemu. 

Kolejna Fundacja do której się odezwałam nie była mi znana, ale po drugiej stronie słuchawki usłyszałam: “cudownie, dziękujemy za każdą pomoc”. Była to właśnie Fundacja Pociechom i kiedy poznałam członków załogi osobiście wiedziałam, że nadajemy na ten samej fali. Wspólnie z zebranych środków z projektu z 2020 pobudowaliśmy postument edukacyjny dla dzieci, oraz powstały 2 ule wypełnione prawie 120 tyś pszczół! To wszystko dzięki wspaniałym twórcom i rzemieślnikom i Wam, którzy licytowaliście unikatowe, pszczele produkty. Kto brał udział w projekcie i jak dokładnie przebiegał o tym możecie przypomnieć sobie tutaj. 

W tym roku poprosiłam kilka artystek o zaprezentowanie swojej wizji pszczoły i tak powstała piękna kolekcja pszczółek autorstwa młodych i niesamowicie zdolnych artystek.

Obejrzyjcie galerię pszczółek i ich autorek poniżej:

artystki-dla-pszczoljpg

Jaki jest cel akcji Zróbmy to razem dla Pszczół?

Pomóc pszczołom możemy na wiele sposobów, a jednym najważniejszym jest, aby im nie przeszkadzać. Tutaj kłania się edukacja i wiedza na temat pszczół. Uświadomienie sobie, że bez pszczół, nie będzie człowieka, że jeśli pszczoły wyginą, to człowiek jest następny w kolejce.
By wspierać pszczoły postanowiliśmy pobudować centrum pszczele na terenie Fundacji Pociechom, które zapewni odpowiedz na wszystkie pytania i będzie wspierać pszczoły. Jak? Poprzez zaangażowanie w świat pszczół. Centrum pszczele jest w fazie projektu i chcemy, by jego użytkowanie bezpośrednio wpływało na zwiększanie populacji pszczół, także poprzez zaangażowanie innych firm. Tylko razem możemy dokonać dużej zmiany i mam ogromną nadzieję, że mój malutki krok zainspiruje innych do stawiania ze mną kolejnych kroków, by pomagać pszczołom i dbać o ich dobro.

Gdzie powstaje centrum pszczele w ramach projektu Zróbmy to razem dla Pszczół!? 

Oczywiście na terenie Fundacji Pociechom w Warszawie znajdującej się przy Wybrzeżu Puckim 2. Koniecznie wpadnijcie i zobaczcie jak wyjątkowe jest to miejsce. Gwarantuję Wam, że zakochacie się w nim tak samo jak ja.

Na czym polega tegoroczna edycja Zróbmy to razem dla Pszczół!?

Do projektu Zróbmy to razem dla Pszczół zapraszam marki tworzące naturalne i przyjazne środowisku produkty. Każda marka może pomóc na wiele sposobów:

  • Zaadoptować wybraną artystyczną pszczółkę i umieścić ją na swoim produkcie z którego część zysku marka przekaże dla artystki 10% + 15% dla projektu Zróbmy to razem dla Pszczół! Artystki zgodnie były co do faktu, że pszczołom należy się więcej, za co ogromnie dziękuję.

Na tę chwilę adopcji pszczółek dokonały dwie marki:

I Love Grain umieszczając pszczółkę projektu Natalii Olbiński na naturalnych muślinowych szlafrokach i koszulach nocnych. Szlafrok   Koszula nocna 

Loft Kulinarny, który stworzył całą kolekcję adoptując pszczółkę Poli Dwurnik i umieszczając ją na obrusie wykonanym z bawełny organicznej. Kolejne produkty z pszczółką niebawem się pojawią.
Obrus  Pin pszczoła 

  • Przekazać własny produkt na licytację z której 100% dochodu wesprze projekt Zróbmy to razem dla Pszczół. Już w październiku zacznę pokazywać piękne produkty, które do mnie trafiają i które będziecie mogli licytować w grudniu, w sam raz pod choinkę.

Tak zrobiła Najlepsza Księgarnia, która przez 2 tygodnie przekazywała 100% z zysku ze sprzedaży wszyskich pszczelich tytułów książek na budowę centrum pszczelego. Wciąż możecie także kupić w Najlepsza Księgarnia plakaty autorstwa Natalii Olbiński z których 100% dochodu wspiera projekt.

  • Marka może przekazać część zysku (dowolna kwota) ze sprzedaży wybranego produktu na wsparcie projektu Zróbmy to razem dla Pszczół. Każdy produkt biorący udział w akcji otrzyma ikonkę z logo projektu, abyście z łatwością mogli go znaleźć w Waszych ulubionych markach.  Zgłoszenia produktu proszę dokonywać na adres: dybadiana2@gmail.com dzięki czemu będę mogła je pokazać i oznaczyć Was.

 

  • Każda marka, każda firma, każdy z osobna może przekazać dowolną kwotę cegiełkę na projekt Zróbmy to razem dla Pszczół wpłacając datek na konto Fundacji Pociechom – tutaj znajdziecie wszystkie dane. W tytule przelewu dopiszcie “Dla Pszczół”.

Mam także ogromną radość ogłosić, iż od października zapraszam Państwa na warsztaty pszczele wraz z wspaniałym pszczelarzem Panem Markiem Boguszem opiekującym się ulami w Fundacji. Warsztaty poprowadzę osobiście wraz z Panem Markiem.

warsztaty pszczelejpg

Zapraszam firmy i marki, które chcą dowiedzieć się jak mogą w swojej firmie pomagać pszczołom, poznać dokładnie wszelkie pszczele zagadnienia, dowiedzieć się jak pszczoły produkują miód i poznać jego różne odmiany. Na warsztatach możecie także poznać szczegóły pracy pszczelarza, budowę ula. Będziemy taże budować ramki, oraz pobierać wspólnie miód.

Zapraszam do zapisu na warsztaty na adres: dybadiana2@gmail.com

pszczoly-do-social-mediapng

Dziękuję i Zróbmy to razem dla Pszczół!
Diana Dyba