Wielka Wystawa Pszczół
w Instytut Wzornictwa Przemysłowego
8.08.-10.09.2023

Witaj na “Wielkiej Wystawie Pszczół” – wydarzeniu, które jest owocem pomysłu Diany Dyba, pasjonatki ochrony przyrody. To niezwykłe wydarzenie zainaugurowane zostało w ramach projektu społecznego “Zróbmy to razem dla Pszczół”.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wszystkich prac “Wielkiej Wystawy Pszczół”, by poznać ten piękny świat, zainspirować się sztuką i włączyć się w wysiłki na rzecz ochrony pszczół.

“Zróbmy to razem dla Pszczół” – nasza planeta i przyszłe pokolenia na pewno nam za to podziękują!

Wystawa zawiera prace 82 utalentowanych artystów, którzy przedstawili pszczołę w swoim unikalnym stylu podkreślając jej różnorodność i piękno.
Każda z artystycznych pszczół podlega adopcji przez odpowiedzialne marki, które w ten sposób wspierają ochronę dzikich pszczół i dbają o bioróżnorodność. To piękne połączenie sztuki i zaangażowania społeczności przynosi realne korzyści dla naszych cennych pszczół i środowiska.
Odwiedzając tę ekscytującą wystawę, uczestnicy mogą poczuć ogromne oddanie i pasję artystów w tworzeniu tych dzieł, a także zrozumieć, jak ważną rolę pszczół odgrywają w zachowaniu równowagi w przyrodzie. 
Projekt “Zróbmy To Razem dla Pszczół” zdobył ogromne wsparcie od lokalnej społeczności i firm, co pokazuje, że ochrona pszczół staje się ważnym celem dla nas wszystkich. 
Wielka Wystawa Pszczół, to wyjątkowe połączenie sztuki, zaangażowania społecznego i troski o naszą planetę. Jest to dowód na to, że wspólnymi siłami możemy wpłynąć na pozytywne zmiany dla naszej przyrody i dzikich pszczół.
Zobacz galerię zdjęć z wernisażu Wielkiej Wystawy Pszczół w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.
Autorem zdjęć jest Dawid Markoff. 

Podczas wernisażu Wielkiej Wystawy Pszczół, który odbył się dokładnie w Wielki Dzień Pszczół 8.08.2023 goście mogli zobaczyć na żywo także prace mecenasów pszczół, czyli odpowiedzialnych marek, które wzięły pod opiekę wybraną artystyczną pszczołę. Poprzez umieszczenie jej na swoim produkcie wspierają dzikie pszczoły dzieląc się z Fundacją Wytwórnia Inicjatyw Twórczych częścią zysku ze sprzedaży produktu. Wynagrodzenie trafia także do artysty, którego pszczołę marka zaadoptowała. 

Wielka Wystawa Pszczół powstała dzięki partnerom:

Współorganizator wystawy: Instytut Wzornictwa Przemysłowego 

Partnerzy wystawy: Wytwórnia Inicjatyw Twórczych i Power Hyb 

Materiały edukacyjne przygotowała Pani Martyna Walerowicz z Pismo Pasieka  

 

Podczas wernisażu goście otrzymali poczęstunek ufundowany przez firmę Bracia Sadownicy oraz cukiernię Kukułka. 

 

Bardzo wszystkim dziękujemy! 

Diana Dyba