ZISOU

O drewnie wie bardzo dużo. Potrafi się z nim obchodzić na każdym etapie produkcji. Wie jak dbać o produkty wykonane z drewna, by służyły przez długie lata, a tym, które dotknął już upływ czasu nadaje nowe życie. Tak było kiedy prowadziła pracownię renowacji mebli, ale wrodzona niecierpliwość popchała ją do wyjścia ze strefy komfortu i zamiast czekać na produkty od Klientów, postanowiła stworzyć swój własny produkt. Postanowiła zrobić to po swojemu! 

Jej torebka to efekt dwuletniej pracy nad konstrukcją. Dopięta w najdrobniejszym szczególe. W całości ręczna praca nad każdym modelem, by w ręce klientek oddać produkt unikatowy, który posłuży na długie lata. Zapraszam na wywiad z Magdaleną Owczarek – autorkę marki ZISOU.

Zisou Wooden01003_mjpg

Diana Dyba:   Magdo, jak narodził się pomysł projektowania torebek właśnie z drewna?

Magda Owczarek: Z drewnem jestem związana od wielu lat więc wybór surowca był oczywisty. Kiedy prowadzisz pracownię renowacji mebli, jak było w moim przypadku, jesteś związana z miejscem. Czekasz, aż ktoś przyjdzie do Ciebie, a Ja nie lubię czekać 😉

Zależało mi na tym, aby stworzyć coś lekkiego, mobilnego z czym będzie można wyruszyć w świat.

Diana:   Twoje torebki poczynając od projektu po wykonanie realizujesz samodzielnie. Jak wyglądała Twoje droga do powstania własnej marki?

Magda:  Droga do stworzenia marki Zisou była kręta. Długo szukałam swojego miejsca. Pracowałam w różnych zawodach, w 16 miejscach przeważnie ok. roku w każdym. W końcu nastąpił moment kiedy cel spotkał okoliczność i powstało ZISOU – miejsce gdzie wszystko odbywa się na moich warunkach.

Zisou Wooden01124jpg

Diana: Co w projektowaniu i tworzeniu drewnianej torebki stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie?

Magda: Największym wyzwaniem było stworzenie efektu, który by mnie zadowalał. Zajęło mi to dwa lata. Tysiące kilometrów i setki godzin na targach, słuchanie opinii, obserwowanie reakcji.. Przez cały ten czas projekt ewoluował.

Diana: Kim jest Twoja Klientka?

Magda: Czas, który poświęciłam na obserwację ”mojej klientki” zaowocował tym, że projekt jest uniwersalny. Moje klientki są w różnym wieku, ale łączy je dbałość o detale, zamiłowanie do klasycznej formy i gotowość do docenienia rękodzieła.

Zisou Wooden01148jpg

Diana:  Czy torebka Zisou wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych?

Magda: Wierzę, że torebki przetrwają wiele lat, są doskonale zakonserwowane, wszystkie elementy są klasy premium. Pielęgnuje się tak jak wszystkie meble lakierowane, nie potrzeba specjalnych zabiegów.

Diana:  Co w prowadzeniu własnej marki jest dla Ciebie najtrudniejsze, a co sprawia najwięcej frajdy?

Magda: Najtrudniejsza jest dla mnie księgowość i sprawy formalne. Uwielbiam proces wykonania torebki i kontakt z klientami. Z wieloma klientkami mam kontakt do dziś. Mam fotograficzną pamięć do twarzy i imion, to na pewno ułatwia sprawę 😉

Diana: Rozszyfrujesz nazwę ZISOU?

Magda: Nazwa pochodzi od tytułu filmu Wesa Andersona ”Podwodne życie ze Stevem Zissou”. Oglądałam film, do pokoju weszła moja córka z torebką wykonaną przez siebie z papieru i kliknęło!

Torebki Zisou możecie kupić na stronie ZISOU.PL 

Diana Dyba