Kasjana Serafin

Podczas półfinałów Mocne Strony Kobiety magazynu Cosmopolitan miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach makijażu prowadzonych przez makijażystkę Kasjanę Serafin. Dowiedziałam się wielu ciekawych nowinek, poznałam kilka makijażowych trików i zostałam totalnie zainspirowana, by samej pobawić się makijażem.

Na codzień prawie się nie maluję, chociaż uwielbiam kolorowe szminki i te najczęściej stosuję jako cały makijaż. Po warsztatach nabrałam jednak większej odwagi i muszę przyznać, że polubiłam się z eyelinerem. Jednak zamiast kresek robię nim kropki : ) Po swojemu! : )

Jednak konturowanie twarzy, stosowanie rozświetlaczy, malowanie oczu cieniami to dla mnie sztuka wyższa, której nie umiem opanować. Może dlatego, że bardzo lubię naturalny wygląd i u mnie zawsze mniej, znaczy więcej. Chciałabym jednak zobaczyć na własnej skórze co potrafi dobrze zrobiony makijaż i czy potrafię się zmienić dzięki niemu? Odważę się na małą metamorfozę, ale tylko pod okiem profesjonalistki jaką jest Kasjana. Zanim jednak zobaczycie efekt tego eksperymentu 😉 zapraszam na rozmowę z artystką makijażu – Kasjaną Serafin.

fullsizeoutput_5c86jpeg

Kasjana Serafin podczas warsztatów Mocne Strony Kobiety magazynu Cosmopolitan

Diana Dyba: Jak zaczęła się Twoja przygoda z kosmetykami kolorowymi?

Kasjana Serafin: Wszystko zaczęło się od kosmetyczki mojej mamy i potajemnych próbach zastosowania czarnej kredki. Wywnioskowałam po kilkunastu próbach, że przy jej użyciu można bardzo poprawić swój wygląd, jak i kompletnie go zrujnować : ))))) To była pierwsza lekcja. Zdobytą w zaciszu domowym wiedzę postanowiłam przetrenować na innych. Odbyło się to z różnym skutkiem i tu dostałam lekcję numer dwa. Każda twarz wymaga indywidualnego podejścia w makijażu. Spodobało mi się to. Okazało się, że mam w tym temacie sporo do powiedzenia i tak już naturalnie przy kilku sprzyjających okolicznościach rozpoczęłam swoją pracę w branży kosmetyków kolorowych. Zaczynałam stacjonarnie od konsultacji dla marek z którymi współpracowałam. Po kilku latach jeździłam już po całym kraju robiąc pokazy i szkolenia. Aktualnie mam możliwość uczestniczyć we wszystkich największych targach kosmetycznych, które odbywają się w różnych częściach świata i jestem szalenie szczęśliwa, że pracując mam możliwość jednocześnie poznawać świat, ludzi, ich kulturę i to wszystko zaczęło się od eksperymentów z czarną kredką.  


Diana:
Co najbardziej lubisz w swojej pracy? Co daje największą satysfakcję?

Kasjana: Ciekawi mnie człowiek. Lubię przebywać z nowymi ludźmi. Kobiety mnie nieustająco zadziwiają, nie rzadko fascynują. Dużo daję z siebie na swoich szkoleniach, ale też dużo czerpię, ponieważ od każdego jestem w stanie się czegoś nauczyć. Największą satysfakcję daje mi widok nabierającej pewności siebie kobiety. Bezcenne!


Diana:
Co zatem jest najtrudniejsze w Twoim zawodzie?

Kasjana: W moim przypadku są to dwie rzeczy. Pierwsza to transport wyposażenia na różne eventy i pokazy. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale to kawał ciężkiej fizycznej pracy. Druga to dynamika wydarzeń. Nigdy nie jestem pewna gdzie i kiedy będę miała kolejne zlecenie i to sprawia, że żyje się trochę na wariackich papierach. Oczywiście to ma swój urok, ale pracując non stop na takich wysokich obrotach łatwo można zaniedbać najbliższe otoczenie.


Diana:
  Co daje lub może dać kobiecie makijaż?

Kasjana: Makijaż może być subtelnym dodatkiem, albo tworzyć całą stylizację. Kobiety, które bawią się tym czerpią z tego sporo radości. Makijaż może również w 30 min zmienić o 180 stopni nastrój na lepszy, a czasami zmienić myślenie o sobie w ogóle. Moc makijażu jest niesamowita. Zdąża się też tak, że makijaż staje się więzieniem. Jeśli bez względu na potrzebę, nie jesteśmy w stanie wyjść bez make-upu z domu to jest to jasny sygnał, że coś nie do końca jest w porządku. Jeśli zwyczajnie nie chcemy wyjść z domu bez make-upu to już zupełnie inna historia.

Diana: Czym powinnyśmy kierować się wybierając kosmetyki do makijażu?

Kasjana: Swoim typem urody i umiejętnościami. Najlepszy kosmetyk na świecie na nic się nie zda jeśli nie wiemy jak go użyć. Polecam zasadę 3 atutów i jednego mankamentu. Pomaga ona skupić się na podkreślaniu tego, co mamy najładniejsze, a to już więcej niż połowa sukcesu w makijażu. Kolejna kwestia to poprawność. Owszem, wskazana przy wielu zawodach, ale temperamentu i fantazji nie ma co tak sztywno trzymać na wodzy, więc ja jestem zwolenniczką indywidualności.

Diana: Czy wg Ciebie Polki potrafią się dobrze malować?

Kasjana: Polki z reguły malują się bardzo dobrze. Kobiety w naszym kraju bardzo dbają o siebie i tak też jesteśmy postrzegane na świecie. Poziom wiedzy jest na wysokim poziomie. Wiele kobiet jest swoimi własnymi makijażystkami i robią to bardzo profesjonalnie.

fullsizeoutput_5c91jpeg

Jakie najczęściej widzisz błędy w makijażu Polek?

Kasjana: Zbyt duża ilość makijażu. Za dużo podkładu i brwi typu pieczątki.

Jaki jest Twój ulubiony kosmetyk do makijażu?

Kasjana: Płynny rozświetlacz. Światło ma zbawienny wpływ na makijaż i wspaniale zdejmuje zmęczenie z twarzy. Można stosować go na wiele sposobów.

Jakie makijażowe trendy możesz nam polecić na lato?

Kasjana: Rozświetlone oko lub delikatnie przydymiona powieka kolorami ziemi. To szybkie i łatwe do wykonania makijaże, a świetnie uwypuklają spojrzenie. Jeśli ktoś ma ochotę poszaleć to neon i brokat jest mile widziany.

Diana: Czy masz także inne pasje? Jeśli tak to jakie?

Kasjana: Uwielbiam podróżować, jeść i śpiewać, ale śpiewam tylko gdy jestem sama w samochodzie : )

Diana: Jak można nawiązać z Tobą współpracę? Czy można umówić się u Ciebie na makijaż?

Kasjana: Oczywiście : ) zapraszam do współpracy. Najlepiej kontaktować się przez fb: Kasjana Serafin Make UpOrganizuję zarówno warsztaty grupowe jak i indywidualne, szkolenia firmowe, eventy na terenie całego kraju i nie tylko. Na co dzień krążę miedzy Gdańskiem, a Warszawą. 

Zapraszam do umówienia się na makijaż. 

Zapraszam również na IG kasjana_makeup

fullsizeoutput_5c8ejpeg

Kasjana i Ja

Diana Dyba