NINIco

Markę NINIco tworzy młodziutka Anna Ninitchuk. Geometryczne formy, wyraziste kolory i materiał, w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska. Taka jest biżuteria jaką projektuje i wykonuje Ania.

fullsizeoutput_56d4jpeg

Marka Ani niedługo będzie obchodzić pierwszą rocznicę i już teraz życzę artystce, by rosła w siłę i pięknie się rozwijała.

Umawiam się z Anią na przedpopołudniową kawę. Siadamy w miejskim ogródku, a ja zamieniam się w słuch jak zaczęła się cała przygoda z tak oryginalną biżuterią?

NINIco_zrobtoposwojemujpg

Ania przyjechała z Łucka do Warszawy 7 lat temu na studia i pokochała Warszawę tak bardzo, że postanowiła zostać. Inspiracja, by tworzyć biżuterie przyszła nagle, chociaż od zawsze lubiła oryginalną biżuterię i chciała się zająć jej produkcją, jednak szukała innowacyjnego materiału, ekologicznego. Odpowiedź była na czubku jej nosa, bo to właśnie okulary, które nosi zainspirowały ją, by dowiedzieć się więcej o materiale z którego powstały. To octan celulozy, naturalny polimer przyjazny środowisku.

Punkt pierwszy to zdobyć materiał, by ocenić proces tworzenia biżuterii. Ania znajduje jednego z największych producentów octanu celulozy we Włoszech. Napisać, czy nie napisać – waha się jakiś czas, bojąc odrzucenia, bo przecież nie da rady zamówić ogromnych ilości. Najgorsze co może się stać, to, że się po prostu nie uda, ale przecież może się udać – rozmyśla ostatecznie wysyłając w przypływie odwagi wiadomość.

Odpowiedź przychodzi bardzo szybko, jednak duża firma rzeczywiście nie jest w stanie podjąć się tak niewielkiego zamówienia, ale kieruje ją do mniejszej firmy, którą także zaopatruje proponując dołączenie się do zamówienia. Hura, to jest rozwiązanie. Kolejna firma z entuzjazmem wita nową klientkę, a przed Ania punkt drugi, nauka obróbki materiału, którego jeszcze nie zna.

ninico_detalejpg

Inwestycja w materiały, sprzęt do obróbki i masa pracy włożona w pierwsze prototypy, by finalny efekt był taki jaki artystka sobie wymarzyła. Ostatecznie powstają różne kształty, kolory, kombinacje łączeń, jest w czym wybierać, bo kolekcja NINIco jest już całkiem imponująca.

Punkt trzeci – pokazanie światu swoich wyrobów. Ania robi to bardzo powoli i ostrożnie. Podkreśla dbanie o środowisko i świadome zakupy. Szybko zyskuje fanki, bo produkt jest na miarę naszych czasów. Są odpowiedzią na ogromny problemem jakim są złoża syntetycznych polimerów, które potrafią zalegać w środowisku nawet setki lat. Klientki NINIco dokonują zarówno świadomych wyborów i co za tym idzie świadomych zakupów.

ninicojpg

Powiedzmy zatem więcej na temat samego octanu celulozy, czyli naturalnej alternatywy dla plastiku. Taką alternatywą są właśnie polimery biodegradowalne, głównie biopolimery, czyli celuloza, obficie występująca w przyrodzie. Pochodną celulozy jest octan celulozy, dzięki czemu nabiera ona właściwości fizykochemicznych i może zostać zastosowana w przemyśle. Ania umiejętnie to wykorzystuje tworząc piękne kolczyki, ale też akcesoria do włosów.

Kiedy pytam Anię jakie wyzwania przed nią odpowiada, iż wciąż chce doskonalić swój warsztat, głównie pracuje nad balansem formy i koloru. Ta analiza pozwala jej przygotowywać zaskakujące, ale idealnie współgrające ze sobą połączenia barw, odcieni, kształtów. Napewno pojawią się nowe wzory, w sam raz na krojenie urodzinowego tortu, który już w lipcu. 🙂

Produkty NINIco możecie zamówić bezpośrednio u Ani tutaj.

Sklepy stacjonarne, gdzie dostaniecie biżuterie NINIco: 

SLOW Concept Store

CH Promenada

ul. Ostrobramska 75C

FRYZJERKOWO

ul. Folksal 12/14

Anna Drabczyńska – showroom

Centrum Praskie Koneser

plac Konesera 8

lokal 03 (Pasaż Konesera)

SLOU 

Al. Zjednoczenia 11

fullsizeoutput_56e5jpeg

Ania i ja

Diana Dyba