Nowa, 8 już edycja Street Art Doping i nowe wrażenia : ) Tym razem Fundacja Do Dzieła! w ramach Street Art Doping pokazała dwie prace. Warszawa naprawdę ma się czym pochwalić, a tym razem do grona artystów upiększających prawobrzeżne kamienice dołączyli Sebastian Velasco oraz Michał Wręga znany street art’owej publiczności jako Sepa.

Sebas Velasco swoją pracę „Warszawa Wschodnia” stworzył na Pradze Południe przy ulicy Strzeleckiej. Natomiast Sepe upiększył Targówek „Systemem edukacji” przy ulicy Rogowskiej.

Obie prace robią ogromne wrażenie, a na mnie tym bardziej , gdyż udało mi się podejrzeć pracę jednego z artystów.

Poniedziałki bywają trudne, ale bywają też bardzo inspirujące i potrafią „ustawić” nam cały tydzień. Staram się bardzo, aby nowy tydzień zaczął się dobrą energią i jeśli takowej mi brak szukam jej, a wiadomo kto szuka ten znajdzie ; )

Jest poniedziałek, poranna kawa wypita, sprawy firmowe załatwione, spacer z psem zaliczony, mało się dzieje więc wykorzystując ten stan wybieram się sprawdzić jak idą prace przy jednym z murali. Docieram na miejsce i mam niepowtarzalną okazję podejrzeć jak pracuje Sepe. Mural jest prawie skończony, choć widzę, że brakuje jeszcze „wisienki na torcie” ; ) Jakież jest moje zaskoczenie, kiedy wysoka platforma, na której pracuje artysta obniża się na dół i mam możliwość porozmawiać z Sepeuszem w cztery oczy. Cieszę się, że mój odbiór pracy o której rozmawiamy zgadza się z założeniami artysty i z niecierpliwością czekam na finał dzieła. Ku mojej wielkiej radości otrzymuję także Mapę Sztuki, której nie udało mi się zdobyć w weekend.

I takie poniedziałki uwielbiam! Dostałam taki zastrzyk pozytywnej energii, że wystarczył na cały tydzień : )

To właśnie daje mi Street Art – pozytywną, twórczą, napędzającą do działania energię! A więc Do Dzieła!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

img_0868

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

img_1002

Michał ‘Sepe’ Wręga – “System edukacji” ul. Rogowska 6

img_0355

img_0361

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Sebas Velasco – “Warszawa wschodnia” ul. Strzelecka 26

img_1026